HomeAktualności ZMIANA WARUNKU MIKROPOŻYCZKI DLA FIRM...

ZMIANA WARUNKU MIKROPOŻYCZKI DLA FIRM

Pożyczki udzielane mikroprzedsiębiorcom w ramach tzw. tarczy antykryzysowej będą umarzane bez konieczności składania wniosków - zapewnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. O wprowadzenie takiego rozwiązania apelował Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Mikropożyczki o wartości do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców to jeden z instrumentów tzw. tarczy antykryzysowej, która obowiązuje od 1 kwietnia. Do 1 czerwca wpłynęło około 1,5 mln wniosków o mikropożyczki. Na terenie kraju zrealizowano dotychczas 69 proc. złożonych wniosków.

Aby mikropożyczka była umorzona, przedsiębiorca musi przez trzy miesiące od jej udzielenia nadal prowadzić firmę. Jest jednak drugi warunek - otóż po upływie tych trzech miesięcy przedsiębiorca musi w ciągu 14 dni złożyć do urzędu pracy wniosek o umorzenie pożyczki.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: