Sztab pomorskich przedsiębiorcówNewsletter
HomeAktualnościWORLDSKILLS POLAND...
310751434_502730741865623_5064519951780704320_n

WORLDSKILLS POLAND

W imieniu Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MŚP, zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji krajowych eliminacji do konkursu WorldSkills Poland, która odbędzie się w AmberExpo w Gdańsku, 23-25 listopada br.

Jest to największy konkurs branżowy w kraju, mający na celu zachęcić młodych fachowców do podniesienia swoich kompetencji zawodowych. Nasza Izba już po raz drugi została partnerem merytorycznym wydarzenia. Uczestnicy będą mieli do wyboru aż 22 konkurencje, m.in. FRYZJERSTWO, którą mamy przyjemność współorganizować.

Laureaci eliminacji krajowych uzyskają także możliwość reprezentowania Polski podczas EuroSkills 2023, czyli europejskich igrzysk umiejętności, których Polska pierwszy raz w historii będzie gospodarzem.

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

 

Wydarzenie jest otwarte dla publiczności i służyć ma promocji kształcenia zawodowego i ustawicznego, a pośród odwiedzających zaproszeni zostaną uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczyciele zawodów.

 

Dokładne informacje dostępne są na stronie: https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu oraz do rejestracji w wybranych konkurencjach. Zapraszamy także do rejestracji jako goście wydarzenia!

 

Do zobaczenia!

Facebook
Facebook