Sztab pomorskich przedsiębiorcówNewsletter
HomeAktualności UZUPEŁNIENIE DZIAŁAŃ TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ...
IZBA_NEWS_zaslepka2

UZUPEŁNIENIE DZIAŁAŃ TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ

Rada Ministrów przyjęła 7 kwietnia br. projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.


To kolejne kilkadziesiąt rozwiązań mających przeciwdziałać negatywnym skutkom społeczno-gospodarczym koronawirusa.
Wykorzystanie środków budżetowych w walce ze skutkami epidemii oraz wsparcie instytucji publicznych i sektora prywatnego – to tylko niektóre z propozycji Ministerstwa Finansów.


„Resort finansów aktywnie uczestniczy w tworzeniu nowych rozwiązań, które będą wykorzystane do walki z epidemią oraz do zabezpieczenia polskiej gospodarki przed jej skutkami. Zaangażowanie organów państwa i środków budżetowych jest w tej sytuacji niezbędne. Stale monitorujemy sytuację budżetową i stan polskiej gospodarki, tak by proponować rozwiązania jak najlepiej dopasowane do aktualnych potrzeb” – wyjaśnia minister finansów Tadeusz Kościński

„Pakiet naszych najnowszych propozycji koncentruje się na wsparciu szerokiej grupy podmiotów publicznych i prywatnych oraz uczestników rynku finansowego. Przedstawiliśmy również rozwiązania, które będą służyć usprawnieniu działań Krajowej Administracji Skarbowej. Podejmujemy kolejne działania i we współpracy z innymi resortami przygotowujemy nowe rozwiązania osłonowe” – mówi Kościński.

Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/finanse/uzupelnienie-dzialan-tarczy-antykryzysowej?fbclid=IwAR02egbVu84VMcT1k2M1nhcd5bOIPWTPiIrLXboiVqopSERp9UfCJs9mu7w

Facebook
Facebook