HomeAktualnościSPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI POMORSKIEJ IZBY RZEMIEŚLNICZEJ MSP Z PRZEDSTAWICIELAMI OKRĘGOWEGO INSPEKTORATU PRACY W GDAŃSKU I KURATORIUM OŚWIATY....

Spotkanie przedstawicieli Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP z przedstawicielami Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku i Kuratorium Oświaty.

W dniu 24.01.2022 roku w siedzibie Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP odbyło się spotkanie przedstawicieli rzemiosła z przedstawicielstwem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku i Kuratorium Oświaty.

W spotkaniu udział wzięli:

• Mariusz Pokrzywinski - p.o. Okręgowego Inspektora Pracy
  • Patrycja Potocka-Szmoń - p.o. Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy ds. Prawno-Organizacyjnych
  • Izabela Struczyńska – Starszy inspektor Okręgowy Inspektorat Pracy
  • Marek Nowicki - Starszy Wizytator Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

z ramienia Izby:

• Zbigniew Stencel - Prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP,
  • Małgorzata Wokacz – Zaborowska – Dyrektor Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP
  • Ryszard Pionk – Starszy Powiatowego Cechu Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Wejherowie
  • Beata Wierzba – Dyrektor Pomorskich Szkół Rzemiosł
  • Mariola Kwaśniewska – Dyrektor biura cechu w Wejherowie
  • Magdalena Naróg – Koordynator Zespołu ds. Oświaty Zawodowej Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP

W czasie spotkania poruszyliśmy  tematy:

- wymiar czasu pracy pracownika młodocianego a wyjazd poza teren zakładu pracy,

- urlopu bezpłatnego, który przysługuje uczniom,

- problemy wynikające z obecnej sytuacji epidemiologicznej – kwarantanny pracowników,

- bezpieczeństwo na terenie szkoły a odpowiedzialność dyrektora szkoły,