HomeAktualnościProjekt Easy Energy - ZACZYNAMY!...
Zdjęcie - grudzień 2023

Projekt Easy Energy - ZACZYNAMY!

Na początku grudnia br. w Hamburgu mieliśmy okazję rozpocząć wspólne działania w ramach realizacji projektu Easy Energy.
Konsorcjum partnerów projektu Easy Energy, koordynwane przez Parlament Hanzeatycki, spotkało się, aby omówić planowanie, strategię i kolejne kroki w realizacji projektu a także przepisy związane z administracyją/raportowaniem. W ramach projektu będziemy zbierać dane na temat rozwiązań low tech, low cost i DIY, które bedą mogły buyć implementowane miedzy innymi w firmach z sektora MŚP poprawiając efektywnośc energetyczną przedsiębiorstwa.

W projekcie Easy Energy pracujemy nad prostymi, łatwymi do wdrożenia rozwiązaniami w zakresie oszczędności wody i energii dla budynków użyteczności publicznej, jak i dla małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach projektu planowane są również szkolenia tzw.: Praktyków Energii, czyli osób zajmujących się aktywnym doradztwem w zakresie wprowadzania energooszczędnych rozwiązań o niskim poziomie zaawansowania technologicznego opracowanych w ramach projektu.

Po analizie i wyborze rozwiązań oraz pilotażu i ocenie w budynkach użyteczności publicznej i MŚP będziemy mieli pełny zestaw gotowych do wdrożenia łatwych rozwiązań energetycznych.

Dzięki funduszom Interreg Region Morza Bałtyckiego pracujemy nad energooszczędną przyszłością.