Sztab pomorskich przedsiębiorcówNewsletter
HomeAktualności POMORSKI RYNEK PRACY W CZASIE KRYZYSU - PREZENTUJEMY WSTĘPNE DANE ZA KWIECIEŃ...
IZBA_NEWS_zaslepka2

POMORSKI RYNEK PRACY W CZASIE KRYZYSU - PREZENTUJEMY WSTĘPNE DANE ZA KWIECIEŃ

Obecny kryzys społeczno-gospodarczy, pomimo że ma zupełnie inne podłoża niż te, z którymi mierzyliśmy się w przeszłości, to podobnie jak poprzednie będzie "na nowo" kształtował, chociaż jak zwykle z pewnym opóźnieniem, sytuację na rynku pracy.

Wprowadzone w odpowiedzi na pandemię ograniczenia, np. te dotyczące przebywania w miejscach publicznych (restauracje, kawiarnie, bary, galerie handlowe, kina, teatry), zamknięcie większości firm usługowych (zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, hotele) oraz inne zakazy, z każdym tygodniem coraz mocniej odbijają się na gospodarce w Pomorskiem. Odczuwamy to również na poziomie lokalnym. Obowiązujące obecnie ograniczenia są źródłem problemów niektórych sektorów kluczowych dla pomorskiej gospodarki, takich jak handel i gastronomia, turystyka (zakwaterowanie, biura podróży) oraz usługi osobiste.

 

Czytaj więcej: https://porp.pl/pl/pomorski-rynek-pracy-w-czasie-kryzysu-prezentujemy-wstepne-dane-za-kwiecien?fbclid=IwAR3dz2sp_7HSHUliB7h3ZS7sBO_hZaFXjn_WbW2U2EQQofQPGQIsHEvD2QM 

Facebook
Facebook