HomeAktualnościPOMORSKA GALA RZEMIOSŁA 2022 – 27 MAJA 2022 ROKU W EUROPEJSKIM CENTRUM SOLIDARNOŚCI...
izba

Pomorska Gala Rzemiosła to doroczne święto środowiska rzemieślników, ich partnerów i przyjaciół, organizowane przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku. Ostatnia Gala z uwagi na pandemię miała miejsce w 2019 roku. Tegoroczna edycja Gali odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w dniu 27 maja. Tradycyjnie podczas Gali wręczone zostaną odznaczenia oraz wyróżnienia dla pomorskich rzemieślników. Ponadto Pomorska Izba Rzemieślnicza MSP doceni swoich partnerów z różnych instytucji zasłużonych dla rzemiosła.

Gala to zawsze spotkanie przedstawicieli biznesu, polityki, samorządów, różnych instytucji i mediów. To dogodna okazja do debaty, wymiany informacji o istotnych dla środowiska małych i średnich przedsiębiorców zagadnieniach z zakresu gospodarki, czy rynku pracy. Partnerem Głównym Gali jest Wojewódzki Urząd Pracy, który w trakcie Gali zaprezentuje informacje dotyczące Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz współpracy z pracodawcami.

Gala odbywa się pod Patronatami Honorowymi zaszczytnego grona przyjaciół pomorskich rzemieślników: Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego. Gośćmi specjalnymi Gali będą przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Izbą – partnerskich izb rzemieślniczych z Niemiec i Francji: Izby Rzemieślniczej Dolnej Frankonii oraz Izby Rzemieślniczej Normandii / region Calvados-Orne.

Tegoroczna Gala będzie też okazją do wspomnienia Śp. Wiesława Szajdy, wieloletniego Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP, który zmarł w ubiegłym roku. Tego samego dnia przed Galą odbędzie się wyjątkowa uroczystość w prowadzonej przez izbie rzemieślniczej szkole w Gdańsku, podczas której zespołowi szkół p.n. Pomorskie Szkoły Rzemiosł nadane zostanie imię Wiesława Szajdy.

Podczas Gali zostaną rozdane najwyższe odznaczenia za zasługi dla środowiska rzemieślniczego:

- Szabla im. Kilińskiego – najwyższe odznaczenie rzemieślnicze nadawane przez Związek Rzemiosła Polskiego.  Tę odznakę nadaje Kapituła, w skład której wchodzą członkowie Zarządu ZRP, rzemieślnikom-członkom organizacji samorządu rzemiosła, między innymi za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć w kraju i zagranicą, inicjatywę, zaangażowanie i ofiarną działalność w organach statutowych rzemiosła i małej przedsiębiorczości, zwłaszcza szczebla krajowego.

- Medal im. Jana Kilińskiego:

• platynowy
  • złoty
  • srebrny

oraz Honorowa Odznaka Związku Rzemiosła Polskiego.

W trakcie wydarzenia będzie również możliwość przekazania datków na Hospicjum Pomorze Dzieciom, które od wielu lat jest wspierane przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą MSP i środowiska rzemieślnicze.

Patronaty medialne:

Radio Plus, TVP3, Dziennik Bałtycki, portal www.trojmiasto.pl, portal www.gdańsk.pl

Sponsorzy:

GRUPA ZDUNEK