HomeAktualnościDzień Mistrza Nauczyciela Zawodu w Rzemiośle...
Image-1

Dzień Mistrza Nauczyciela Zawodu w Rzemiośle

7 listopada 2023 siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbyła się uroczysta gala z okazji „Dnia Mistrza Nauczyciela Zawodu w Rzemiośle”. Podczas uroczystości zasłużeni rzemieślnicy – mistrzowie szkolący w zawodzie otrzymali Medale Komisji Edukacji Narodowej wręczone przez Ministra Edukacji i Nauki. Medale te stanowią symbol uznania za zasługi w segmencie kształcenia zawodowego.

Przybyłych gości przywitał Prezes Związku Rzemiosła Polskiego – Jan Gogolewski, który w swoim przemówieniu przybliżył historię tej instytucji i jej obecną rolę w Polsce.

W uroczystości brała udział Dyrektor Pomorskiej Izby Rzemieślniczej – Małgorzata Wokacz-Zaborowska, która wraz z innymi dyrektorami izb rzemieślniczych i szkół rzemiosła została uhonorowana dyplomem gratulacyjnym. Warto podkreślić, jak olbrzymi jest wkład izb rzemieślniczych, cechów, szkół rzemiosła w rozwój dualnego kształcenia zawodowego.

„Dzień Mistrza Nauczyciela Zawodu w Rzemiośle” jest zwieńczeniem działań, jakie Związek Rzemiosła Polskiego realizował w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030. Głównym celem inicjatywy jest wzmocnienie samorządu gospodarczego rzemiosła w zakresie kapitału ludzkiego i społecznego oraz potencjału instytucjonalnego, służącego m.in. rozwojowi przedsiębiorczości i kształcenia dualnego.