Sztab pomorskich przedsiębiorcówNewsletter
HomeAktualności 27 MAJA 2022 ODBYŁA SIĘ POMORSKA GALA RZEMIOSŁA...
Obrazek wyróżniający

27 MAJA 2022 ODBYŁA SIĘ POMORSKA GALA RZEMIOSŁA

Za nami Pomorska Gala Rzemiosła 2022.

Serdecznie dziękujemy Gościom, którzy wspólnie z nami spędzili ten wyjątkowy wieczór w Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre w Gdańsku. Dziękujemy Patronom Honorowym: Rzecznikowi MŚP Biuro Rzecznika MŚP, Wojewodzie Pomorskiemu Pomorski Urząd Wojewódzki, Marszałkowi Wojewodztwa Pomorskie, Prezydent Miasto Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz, Prezesowi Związek Rzemiosła Polskiego.
 
Dziękujemy Partnerowi Głównemu - Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Podziękowania dla Głównego Sponsora Grupa Zdunek oraz pozostałych sponsorów, SIGNAL IDUNA POLSKA, Browar Amber Piekarnia Mielnik - Cukiernia Viktoria Limoncello di Mielnik Piekarnia-Cukiernia “Pellowski” Dworek Na Błotach www.dworeknablotach.pl  Zakłady Mięsne Nowak KOS na Widelcu !
Gośćmi specjalnymi Gali byli przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Izbą – partnerskich izb rzemieślniczych z Niemiec i Francji: Izby Rzemieślniczej Dolnej Frankonii oraz Izby Rzemieślniczej Normandii / region Calvados-Orne.

Tegoroczna Gala była też okazją do wspomnienia Śp. Wiesława Szajdy, wieloletniego Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP, który zmarł w ubiegłym roku. Tego samego dnia przed Galą odbyła się wyjątkowa uroczystość w prowadzonej przez izbie rzemieślniczej szkole w Gdańsku, podczas której zespołowi szkół p.n. Pomorskie Szkoły Rzemiosł nadane zostało imię Wiesława Szajdy.

Podczas Gali zostały rozdane najwyższe odznaczenia za zasługi dla środowiska rzemieślniczego:

- Szabla im. Kilińskiego – najwyższe odznaczenie rzemieślnicze nadawane przez Związek Rzemiosła Polskiego.  Tę odznakę nadaje Kapituła, w skład której wchodzą członkowie Zarządu ZRP, rzemieślnikom-członkom organizacji samorządu rzemiosła, między innymi za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć w kraju i zagranicą, inicjatywę, zaangażowanie i ofiarną działalność w organach statutowych rzemiosła i małej przedsiębiorczości, zwłaszcza szczebla krajowego.

Powyższe odznaczenie otrzymali:

Pan RYSZARD STACHURA
Ryszard Stachura jest rzemieślnikiem zrzeszonym od 56 lat w Sopockim Cechu Rzemiosł Różnych. Swoim rzemiosłem, którym jest mechanika precyzyjna pojazdowa oraz ślusarstwo zajmuje się po dzień dzisiejszy. Jego firma „SKRAW-MET” działa od 1966 roku i jest ceniona na rynku krajowym oraz zagranicznym. Praca jest jego ogromną pasją, w wieku 86 lat nadal jest aktywny zawodowo, a jego firma łączy tradycję z nowoczesnością.  Jak mówią o nim koledzy rzemieślnicy – to rzemieślnik, który całe swoje serce i życie zawodowe oddał rzemiosłu.

Pan TADEUSZ PUPACZ
Tadeusz Pupacz jest od wielu lat szefem masarni w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska  w Żukowie, znanej i cenionej na Kaszubach oraz Trójmieście. Był współzałożycielem Pomorskiego Cechu Rzeźników i Wędliniarzy w Gdańsku i do dzisiaj jest bardzo aktywnie działającym członkiem Zarządu, obecnie jako Podstarszy Cechu. Jest również członkiem Komisji Egzaminacyjnej Pomorskiej Izby Rzemieślniczej w zawodzie rzeźnik. Mistrz Tadeusz szkoli uczniów młodocianych. Jak mówią o nim rzemieślnicy – Tadeusz dał się poznać jako człowiek energiczny, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia, potrzebna jest tylko wiedza i chęci. W jego działaniach zawsze na pierwszym miejscu jest dobro człowieka i dobro rzemiosła, a nie zaszczyty i splendory.

Pan LESZEK JERZY SOBIECH
Leszek Jerzy Sobiech jest Mistrzem Rzemiosł Artystycznych. Jego wyroby są przykładem niezwykłego ducha twórczego drzemiącego w polskim rzemiośle złotniczym i były wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich konkursach i targach branżowych. Projekty opracowane i wykonane w pracowni Leszka Jerzego Sobiecha prezentują niepowtarzalny styl i poziom myśli twórczej, czyniąc je unikatowymi. My znamy go najlepiej jako współtwórcę i wielkiego Ambasadora unikalnego na skalę światową dzieła Bursztynowego Ołtarza w Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku.

- Medal im. Jana Kilińskiego:

  • platynowy
  • złoty
  • srebrny


Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego oraz Dyplom Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP z podziękowaniem za zaangażowanie i działania podejmowane na rzecz rzemieślników otrzymał Pan Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

Minister Adam Abramowicz pełni funkcję Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców od 2018 roku. Wcześniej był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Wykorzystując swoje własne wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, w Sejmie był m.in. członkiem sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, a także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Pełniąc obecnie funkcję Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców jest zaangażowany w sprawy rzemiosła, wspiera wiele inicjatyw Związku Rzemiosła Polskiego na rzecz sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wspiera wprowadzenie zmian w Ustawie o rzemiośle, które służyć mają poprawie sytuacji rzemieślników. Minister Adam Abramowicz współpracuje też blisko ze Sztabem Pomorskich Przedsiębiorców, którego Pomorska Izba Rzemieślnicza jest inicjatorem i koordynatorem. Rzecznik MŚP objął swoim honorowym patronatem Pomorską Galę Rzemiosła

Platynowe medale otrzymali również:


Pan MIROSŁAW CZERSKI
Mirosław Czerski od 2000 r.  prowadzi zakład produkcji mebli. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Starogardzie Gdańskim, gdzie pełnił funkcje członka Zarządu przez dwie kadencje, a aktualnie jest Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Od wielu lat jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej Pomorskiej Izby Rzemieślniczej. Wyszkolił bardzo wielu uczniów.

Pan JERZY KALISZCZAK
Jerzy Kaliszczak jest cukiernikiem i prowadzi znaną Cukiernię „Justynka” w Gdyni. Od od 42 lat jest członkiem Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni. W swojej karierze zawodowej wyszkolił wielu uczniów.

Pan ALFONS LABUDA
Alfons Labuda prowadzi od 1976 roku Zakład Produkcji Mebli i Usług Budowlano-Transportowych AL-JA z siedzibą w Rumi. Jest to firma wielopokoleniowa – wspólnie z nim pracują też syn i wnuk. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Rumi. W swojej ponad 45-letniej karierze wyszkolił ponad 100 uczniów.

Pan ZBIGNIEW LASKOWSKI
Zbigniew Laskowski prowadzi zakład Mechanika, Elektromechanika Pojazdowa, Wulkanizatorstwo w Sztumie. Jest wieloletnim członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Sztumie. Wychowawca wielu absolwentów szkół branżowych, z długim stażem jako członek komisji egzaminacyjnej przy Pomorskiej Izbie Rzemieślniczej.

Pan ANDRZEJ MIECZKOWSKI
Andrzej Mieczkowski prowadzi od 35 lat firmę tapicerską w Rumi od 35 lat. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Rumi, gdzie obecnie pełni funkcję II Podstarszego. Jak dotąd wyszkolił 35 uczniów w zawodzie tapicer.

Pan ADAM MOSA
Adam Mosa prowadzi firmę MOSA Stolarstwo Meblowe z siedzibą w Rumi. Zakład założył w 1934 r.  ojciec Pana Adama, Antoni, mistrz stolarstwa. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Rumi, gdzie obecnie pełni funkcję I Podstarszego Cechu Rumia. Egzaminuje i szkoli uczniów w zawodzie stolarz. Wyszkolił 80 uczniów.

Pan RYSZARD OSSOWSKI
Ryszard Ossowski jest właścicielem firmy PPHU „MET-POL” z branży metalowej. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Starogardzie Gdańskim. Bardzo dobry, ceniony fachowiec w swojej branży, aktywny i przedsiębiorczy rzemieślnik. Przez lata działalności wyszkolił wielu adeptów rzemiosła.

Pan MARIAN PANEK
Marian Panek od 35 lat prowadzi zakład branży hydraulicznej. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Starogardzie Gdańskim. Od wielu lat pracuje w Komisji Egzaminacyjnej Pomorskiej Izby Rzemieślniczej. Niesamowicie aktywny i pełen energii do pracy społecznej działacz.

Pan DARIUSZ TRUSZCZYŃSKI
Dariusz Truszczyński, podobnie jak jego ojciec, jest mistrzem fryzjerstwa, prowadzi swoją firmę rzemieślniczą – Salon fryzjerski „Dalia 2” od 1988 roku. Od blisko 30 lat jest członkiem Sopockiego Cechu Rzemiosł Różnych. Jest też członkiem Branżowej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej przy Pomorskiej Izbie Rzemieślniczej. Zaangażowany w proces szkolenia młodocianych pracowników.

Pan ANDRZEJ WESOŁOWSKI
Andrzej Wesołowski prowadzi przedsiębiorstwo usługowo–handlowe „Termo” branży budownictwo i infrastruktura w Dzierzgoniu. Od wielu lat działa w rzemiośle, obecnie jest Starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Sztumie. Wieloletni członek komisji egzaminacyjnych w zawodach budowlanych przy Pomorskiej Izbie Rzemieślniczej.


Złote medale otrzymali:


Pan ZDZISŁAW ADRYCH
Zdzisław Adrych prowadzi od blisko 30 lat Zakład Stolarski ADRYCH z siedzibą w Zblewie. Jest cenionym fachowcem w branży stolarskiej i z ogromną pasją poświęca się praktycznej nauce zawodu. Należy do Cechu Rzemiosł Różnych w Starogardzie Gdańskim.

Pan KAZIMIERZ BAREJKA
Kazimierz Barejka prowadzi od blisko 30 lat zakład rzemieślniczy branży piekarniczej i cukierniczej pod nazwą Piekarnia Otłowiec z siedzibą w Otłowcu. Hasło w logotypie piekarni brzmi – „masz wypieki od pieczenia”. Wieloletni członek Cechu Rzemiosł Różnych w Kwidzynie, gdzie w Zarządzie pełnił funkcję Starszego Cechu aż do 2021 roku. W ubiegłym roku został członkiem Zarządu Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP.

Pani EWA BIAŁOGŁOWSKA
Ewa Białogłowska prowadzi salon fryzjerski „Ewa” w Gdańsku od ponad 30 lat. Jest sędzią w konkursach i mistrzostwach fryzjerstwa oraz rzeczoznawcą do spraw produktów i usług. Należy do Wojewódzkiego Cechu Rzemiosł Fryzjersko-Kosmetycznych, gdzie pełni funkcję Podstarszego. Od 2021 roku jest też członkinią Zarządu Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP. Przez wiele lat zasiadała w Komisji Egzaminacyjnej w Izbie.

Pan EDWARD CIEŚLA
Edward Cieśla prowadzi od 1979 roku zakład rzemieślniczy w branży samochodowej pod nazwą Mechanika Pojazdowa w Rumi. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Rumi. Od wielu lat szkoli młodocianych pracowników – jak dotąd to w sumie około 125 uczniów.

Pan KRYSTIAN DIAS
Krystian Dias prowadzi od ponad 30 lat firmę Dias – Service Mechanika Pojazdowa w Rumi, która zajmuje się serwisem samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Rumi. Od wielu lat szkoli młodocianych pracowników – jak dotąd 40 uczniów.

Pan MARIAN FORNAL
Marian Fornal prowadzi zakład rzemieślniczy – Mechanika Pojazdowa, szlifowanie wałów korb i cylindrów. Od 35 lat członkiem Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni. Posiada długie doświadczenie w szkoleniu młodzieży. Jest też oddanym społecznikiem.

Pan JANUSZ GLEBA
Janusz Gleba jest od 1986 właścicielem firmy IZOL-DACH w Janowie, zajmującej się wykonawstwem  pokryć dachowych. Jest Członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Starogardzie Gdańskim. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Od wielu lat jest członkiem Komisji Egzaminacyjnych Pomorskiej Izby Rzemieślniczej.

Pan WŁADYSŁAW GRUBBA
Władysław Grubba jest właścicielem zakładu rzemieślniczego Usługi Stolarskie Władysław Grubba w Rumi. Jest zrzeszony w Cechu Rzemiosł Różnych w Rumi, gdzie w Zarządzie pełni funkcję skarbnika. Działalność w zawodzie stolarz prowadzi 1979 roku, a w tym okresie wyszkolił ponad 40 uczniów.

Pani MAŁGORZATA HINC
Małgorzata Hinc od 1990 r. prowadzi własną działalność fryzjerską. Należy do Wojewódzkiego Cechy Rzemiosł Fryzjersko-Kosmetycznych w Gdańsku od blisko 30 lat, gdzie obecnie pełni funkcje członka Zarządu. Jest zastępcą przewodniczącej komisji egzaminacyjnej dla mistrzów i czeladników, a także członkiem Wojewódzkiej Komisji Branży Fryzjersko – Kosmetycznej, której przewodniczyła w ubiegłej kadencji.

Pan JÓZEF KOWALSKI
Józef Kowalski prowadzi Zakład Rzemieślniczy Budowlano-Instalacyjny w Kwidzynie. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Kwidzynie od 1985 roku.

Pani JOANNA KUZAS-JAKUSZEWSKA
Joanna Kuzas-Jakuszewska prowadzi własny zakład rzemieślniczy „Galeria Fryzur Artystycznych Joanna Kuzas-Jakuszewska”. Jest od wielu lat zrzeszona w Cechu Rzemiosł Różnych w Tczewie. Jest Wiceprzewodniczącą Ogólnopolskiej Komisji Branżowej Fryzjersko-Kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego. Jest także członkinią Wojewódzkiej Komisji Branży Fryzjersko-Kosmetycznej przy Pomorskiej Izbie Rzemieślniczej MSP. Ma wiele tytułów mistrzowskich w swoim fachu.

Pani JADWIGA STEFANOWICZ
Jadwiga Stefanowicz prowadzi zakład fryzjerski pod nazwą Usługi Handlowo-Produkcyjne Jadwiga w Gdyni. Od blisko 30 lat należy do Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni. Z zaangażowaniem szkoli uczniów młodocianych.

Medale otrzymał również wyjątkowe osoby nie pracujące bezpośrednio w rzemiośle, ale współpracujące z rzemieślnikami, które swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem wnoszą znaczący wkład w poprawę warunków prowadzenia działalności przez rzemieślników, wspierając ich m.in. w sprawach urzędowych, oraz doradczo i merytorycznie. 

Pani IZABELA JEZIERSKA
Izabela Jezierska jest dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Związana zawodowo z Samorządem Województwa Pomorskiego od 15 lat, pracowała wcześniej m.in. w Departamencie Europejskiego Funduszu Społ. Urzędu Marszałkowskiego. Dyrektor Jezierska bardzo angażuje się na rzecz współpracy z Pomorską Izbą Rzemieślniczą MSP. WUP już po raz drugi jest Partnerem Głównym Pomorskiej Gali Rzemiosła. Dyrektor Jezierska współpracuje też blisko ze Sztabem Pomorskich Przedsiębiorców. Podczas pandemii, Dyrekcja i cały zespół WUP wykazali się ogromnym zaangażowaniem w udzielaniu wsparcia przedsiębiorcom, zarówno bezpośrednio, jak i też wspierając powiatowe urzędy pracy, co spotkało się z dużym uznaniem pracodawców – rzemieślników.

Pani KATARZYNA ŻMUDZIŃSKA
Katarzyna Żmudzińska jest Wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, gdzie jest zaangażowana w sprawy pomorskiego rynku pracy, wspiera i rozwija kampanie informacyjne dot. kształcenia zawodowego. Blisko współpracuje z Pomorską Izbą Rzemieślniczą MSP, wspierając rzemieślników m.in. poprzez szkolenia oraz szeroką wspólną działalność informacyjno-edukacyjną. Dokłada starań na rzecz promowania pośród rzemieślników korzystania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Wicedyrektor K. Żmudzińska współpracuje z ramienia WUP ze Sztabem Pomorskich Przedsiębiorców i uczestniczy regularnie w posiedzeniach Sztabu, prezentując pracodawcom i przedsiębiorcom najnowsze dane oraz informacja o dostępnych instrumentach wsparcia.

Pani AGNIESZKA MAJEWSKA
Agnieszka Majewska pełni funkcję pełnomocnika terenowego Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Gdańsku. Wspiera przedsiębiorców nie tylko z Pomorza, ale z Północnej Polski, między innymi poprzez informowanie właściwych organów o dostrzeżonych barierach i utrudnieniach w obszarze wykonywania działalności gospodarczej. W dobie pandemii realizowała zadania Rzecznika w zakresie ochrony praw przedsiębiorców w regionie. Jako pełnomocnik terenowy Rzecznika MŚP w Gdańsku jest również zaangażowana w sprawy rzemiosła i blisko współpracuje z Pomorską Izbą Rzemieślniczą MSP, wspierając rzemieślników w ich indywidualnych sprawach, ale także poprzez szkolenia, warsztaty i działalność informacyjną. Jest też stałym partnerem Sztabu Pomorskich Przedsiębiorców, wspierając merytorycznie oraz pośrednicząc w kontaktach z biurem Rzecznika MŚP.

Srebrne medale otrzymali:


Pani HALINA BUDZEŃ-DĄBROWSKA
Halina Budzeń-Dąbrowska prowadzi własny zakład rzemieślniczy pod nazwą SALON FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY „GRACJA” w Gdyni. Od ponad 30 lat jest członkiem Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni. Szkoli uczniów młodocianych od wielu lat, zapewniając im wysokie umiejętności zawodowe.

Pan ANTONI FRELICHOWSKI
Antoni Frelichowski prowadzi zakład rzemieślniczy Usługi Hydrauliczno- Gazowe Antoni Frelichowski. Od blisko 40 jest członkiem Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni. Nadal aktywny zawodowo i społecznie.

Pan DARIUSZ GRZENKOWSKI
Dariusz Grzenkowski z zawodu jest złotnikiem-jubilerem i prowadzi własny zakład rzemieślniczy pod nazwą „PARAGON”. Od 2010 roku zrzeszony jest w Cechu Rzemiosł Artystycznych w Gdańsku.

Pan BOHDAN HOŁUB
Prowadzi własną działalność gospodarczą pod nazwą  „AMBALT” , która zajmuje się produkcją wyrobów jubilerskich. Bogdan Hołub od 1982 roku zrzeszony jest w Cechu Rzemiosł Artystycznych w Gdańsku. Laureat wielu nagród i wyróżnień.

Pani ELŻBIETA KOZŁOWSKA
Elżbieta Kozłowska posiada profesjonalny zakład fryzjerski w Sztumie. Jest aktywnym członkiem Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Sztumie. Laureatka wielu konkursów fryzjerskich, w 2013 roku została Mistrzynią Polski we fryzjerstwie damskim. Szkolenie młodzieży jest dla Niej pasją. Wyszkoliła wielu uczniów, którzy dzisiaj zdobywają nagrody w wielu konkursach we fryzjerstwie.

Pan GRZEGORZ MAŃKOWSKI
Grzegorz Mańkowski prowadzi Pracownię Złotniczą pn. "Karneol" w Gdyni. Jest wieloletnim Członkiem Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni. Zaangażowany w prace Sekcji Artystycznej i Rzemiosła Różne przy Cechu. Od 15 lat pracuje w Komisji Egzaminacyjnej i 14 lat w Komisji Branżowej Złotniczo-Jubilerskiej Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP w Gdańsku.

oraz Honorowa Odznaka Związku Rzemiosła Polskiego, którą otrzymali:

Pan JAN BRYLOWSKI
Jan Brylowski prowadzi własny zakład rzemieślniczy pod nazwą BRYL-MEBLE. Od ponad 40 lat należy do Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni.  Ceniony za profesjonalizm w pracy. Szkoli uczniów młodocianych umożliwiając im zdobycie zawodu i usamodzielnienie się.

Pan DARIUSZ KRUPA
Dariusz Krupa prowadzi zakład rzemieślniczy branży blacharstwo-dekarstwo od 2006 roku. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Kwidzynie od 15 lat, gdzie zasiada w Zarządzie Cechu.

Pan HENRYK MIODUŃSKI
Henryk Mioduński prowadzi zakład rzemieślniczy pod nazwą Instalatorstwo Sanitarne, C.O. i Gazowe w Dzierzgoniu. Od 20 lat członek Cechu Rzemiosł Różnych w Sztumie mocno zaangażowany w jego działalność. Od 2006 roku przewodniczący Sądu Koleżeńskiego w Cechu. Nauczyciel zawodu.

Pan WIESŁAW POLAKIEWICZ
Wiesław Polakiewicz prowadzi zakład rzemieślniczy branży stolarskiej od 1988 r. pod nazwą Zakład Stolarski Wiesław Polakiewicz. Jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Kwidzynie, gdzie sprawuje od 17 lat funkcję członka Zarządu.

Pan KAROL SZATYBEŁKO
Karol Szatybełko od 14 lat prowadzi aktywną działalność zawodową w rzemiośle, kontynuując tradycje rodzinne w znanej Cukierni „Rydelek” w Sopocie. Należy do Cechu Cukierników i Piekarzy, gdzie pełni funkcję I Podstarszego od blisko 10 lat.  Codzienną pracę w cukierni łączy z pełnieniem funkcji mistrza szkolącego. Jest Przewodniczącym Komisji Egzaminacyjnej przy Pomorskiej Izbie Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Pani MAŁGORZATA WASILEWSKA
Małgorzata Wasilewska prowadzi zakład rzemieślniczy pod nazwą „DOM FRYZUR MAŁGOSIA” w Kwidzynie. Należy do Cechu Rzemiosł Różnych w Kwidzynie, gdzie obecnie pełni funkcję Starszego Cechu.

Pan KRZYSZTOF WASILEWSKI
Krzysztof Wasilewski jest właścicielem firmy budowlanej WAMAL. Jest członkiem Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Starogardzie Gdańskim. Członek Komisji Egzaminacyjnej Pomorskiej Izby Rzemieślniczej. Doskonały fachowiec w swojej branży oraz wzorowy instruktor praktycznej nauki zawodu.

Pani BEATA WIERZBA
Beata Wierzba od blisko 10 lat jest dyrektorem zespołu szkół – od dziś o nazwie Pomorskie Szkoły Rzemiosł im. Wiesława Szajdy w Gdańsku. Wielokrotnie nagrodzona Nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Nagrodą Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw za osiągnięcia na rzecz rozwoju edukacji zawodowej. Bardzo zaangażowana w sprawy kształcenia zawodowego w rzemiośle, przede wszystkim w Pomorskich Szkołach Rzemiosł oraz w Pomorskiej Izbie Rzemieślniczej MSP, ale także w Gdańsku, na Pomorzu i w strukturach Związku Rzemiosła Polskiego.

Pani MARZENA WIERZBOWSKA
Marzena Wierzbowska jest fotografem i prowadzi zakład rzemieślniczy pod nazwą „Foto-Studio M”. Od 30 lat jest członkiem Cechu Rzemiosł Artystycznych w Gdańsku.

Pan ADAM WRÓBLEWSKI
Adam Wróblewski prowadzi zakład stolarski. Jest świetnym fachowcem, bardzo cenionym w środowisku rzemieślniczym. Należy do Cechu Rzemiosł Różnych w Sztumie, gdzie sprawuje od wielu lat funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Wychowawca wielu pokoleń uczniów w zawodzie stolarz.

Pan ROMUALD ZAJĄCZKOWSKI
Romuald Zajączkowski jest fotografem i prowadzi własny zakład rzemieślniczy pod nazwą „Foto-Zajączek”. Jest zrzeszony jest w Cechu Rzemiosł Artystycznych w Gdańsku od ponad 30 lat.
Dziękujemy Patronom Medialnym Plus Radio 102,6 Dziennik Bałtycki TVP3 Gdańsk Trojmiasto.pl gdansk.pl
Gratulacje I wielkie   dla Odznaczonych Rzemieślników i Przyjaciół Rzemiosła!
 
fot. Piotr Wittman

D61B8397-scaledD61B8345-scaledD61B8419-scaledD61B8474-scaledX5A2239-scaledX5A2278-scaledX5A2286-scaledX5A2356-scaledX5A2402-scaledX5A2428-2-scaledX5A2437-scaledX5A2454-scaledX5A2462-scaledX5A2483-scaledX5A2498-scaledX5A2527-scaledX5A2539-scaledX5A2568-scaledX5A2611-scaledX5A2632-scaledX5A2740-scaled
Facebook
Facebook