HomeAktualności 10 FORUM INICJOWANIA ROZWOJU “KLIMAT DO ZMIANY - PLANETA, PARTNERSTWO, PRZYWÓDZTWO''...
fir10-glowna-11112021-002-scaled

24 listopada 2021 odbędzie się największa na Pomorzu, jubileuszowa konferencja, której zagadnienia łączą działania pomorskiego biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych związanych z  Agendą 2030 ONZ  na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Mamy przyjemność być Partnerem tegorocznego 10 Forum Inicjowania Rozwoju.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Inicjowania Rozwoju Up Foundation (FIR UF)  obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia,  więc impreza będzie nie tylko okazją do edukacji i networkingu, ale także szansą do podsumowań i określenia kolejnych wspólnych wyzwań niwelujących skutki zmian ekologicznych i społecznych.

Forum Inicjowania Rozwoju to przede wszystkim spotkania z zaangażowanymi osobowościami ze świata biznesu, sektora publicznego, organizacji pozarządowych i mediów. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdzili:

• Ewa Ewart, wielokrotnie nagradzana dziennikarka i reżyserka filmów dokumentalnych, m.in. “Klątwa obfitości” (2019),
  • Tomasz Stawiszyński, filozof, eseista, autor książek, m.in. “Co robić przed końcem świata”,
  • Marcin Popkiewicz, dziennikarz i ekspert powiązań obszarów gospodarka-energia-zasoby-środowisko,
  • dr Joanna Jurga - projektantka produktu i przestrzeni, analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Mobilnej Stacji Badawczej Lunares”,
  • Przemysław Staroń - psycholog, kulturoznawca, uhonorowany w 2018 roku tytułem “Nauczyciel Roku”.

Tegoroczne wydarzenie otworzy Gala 7. edycji Konkursu Grantowego Funduszu Inicjowania Rozwoju, podczas której przekażemy informację, w jakie inicjatywy międzysektorowe Partnerzy Konkursu, zainwestują po raz kolejny środki finansowe. Do tej pory FIR UF przekazała ponad pół miliona złotych na realizację  pomorskich innowacji międzysektorowych oraz zapewniła swoim beneficjentom ok. 700 godzin konsultacji szkoleniowo - doradczych, które wpływają na realną zmianę społeczną na Pomorzu. Forum obfitować będzie także w szereg dobrych praktyk i inspiracji związanych  z działaniami na rzecz klimatu, edukacji włączającej, partnerstw międzysektorowych, odpowiedzialnego biznesu, różnorodności.

W imieniu Organizatorów i własnym, serdecznie zapraszamy do udziału w Wydarzeniu, które w tym roku odbędzie się w formule hybrydowej. Dla szerokiego grona otwarty jest link do wydarzenia on – line: link do rejestracji: https://tiny.pl/9wqcn

Szczegóły wydarzenia:

Gdański Klub Biznesu

Związek Kaszubskich Pracodawców

BCC

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

PeRspective CSR

2Pi Group