Złoto Srebro

Złoto i Srebro w Rzemiośle 2011 – nagrody przyznane

Wyniki tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle są... zaskakujące. Nie ma tu bowiem nazwisk „czarnych koni” – laureatów dotychczasowych edycji, za to liczne „nowe” nazwiska, które jak widać z sukcesem torują sobie drogę do kariery w złotniczym świecie.

 

W 10., jubileuszowej edycji konkursu uczestnicy zmierzyli się z tematami: „Siedem kolorów tęczy” (juniorzy) oraz „Dwa światy” (seniorzy). Po raz pierwszy w tym roku seniorzy mogli zgłaszać prace w dwóch grupach: wykonane wyłącznie techniką ręczną oraz z zastosowaniem technik komputerowych. Prace konkursowe – biżuterię i przedmioty pełniące funkcje biżuterii, wykonane z zastosowaniem różnych technik złotniczych oraz wykorzystaniem metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych – oceniła komisja konkursowa w składzie: Karol Kowalski – przewodniczący, OKZ-J ZRP; Dorota Ząbkowska – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Wanda Gontarska – dyrektor targów Złoto Srebro Czas; Marek Winiarek – Cech Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy, Waldemar Wroński – mistrz złotnictwa (Gdynia), Jerzy Adamek – mistrz złotnictwa, Jerzy Macur – mistrz złotnictwa oraz Jolanta Kosakowska – ZRP.

 

Komisja przyznała następujące nagrody:

 

Kategoria Seniorzy, temat: DWA ŚWIATY

I miejsce: Katarzyna Klimas za pracę Kontrast
II miejsce: Agnieszka Puchacz za pracę Underwater love – horror vacui
III miejsce: Dariusz Grzenkowski za pracę Bransoleta Nostromo

 

Kategoria Seniorzy, temat DWA ŚWIATY – prace wykonane techniką komputerową

I miejsce: Grzegorz OLEŚKIEWICZ za pracę Diamentowy pocałunek

Kategoria Juniorzy, temat: SIEDEM KOLORÓW TĘCZY

I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Natalia Lipińska za pracę Kwitnące przymierze
II miejsce: Patryk Drzewudzki za pracę Cumulusy ładnej pogody
III miejsce: Paweł Osowski za pracę Ważne są uczucia

 

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w konkursie Złoto i Srebro w Rzemiośle odbyło się drugiego dnia targów Złoto Srebro Czas, tj. 1 października o godz. 15 w holu głównym.