Sztab pomorskich przedsiębiorcówNewsletter

Zapraszamy do uczestictwa w kursach zawodowych i szkoleniach

Pomorska Izba Rzemieślnicza MSP realizuje szkolenia zawodowe na wysokim poziomie. Umożliwiamy zdobycie nowych umiejętności poprzez podniesienie kwalifikacji zawodowych. Kształcenie dostosowujemy do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz potrzeb indywidualnych. W ramach kursów nauka praktyczna prowadzona jest przez zakłady rzemieślnicze posiadające wieloletnią tradycję.

 

Kursy zawodowe mają na celu przygotowanie uczestnika do przystąpienia do egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego. Są one tworzone na podstawie obowiązujących standardów wymagań egzaminacyjnych w wybranym zawodzie.

 

Przystąpienie do egzaminu czeladniczego i uzyskanie tytułu czeladnika, po ukończeniu kursu zawodowego, jest dobrowolne i następuje w terminie wyznaczonym po złożeniu wniosku, wraz z kompletem dokumentów oraz wniesieniu opłaty egzaminacyjnej.

 

W kursach uczestniczyć mogą osoby, które spełniają następujące warunki:

 

Karta zgłoszeniowa oraz oferty szkoleniowe poszczególnych zawodów są do pobrania poniżej.

 

Prowadzimy również kursy pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Informacje o terminach w których się odbywają można znaleźć w zakładce Aktualności lub Kalendarium. 

 

Załączniki do ściągnięcia:

Karta zgłoszeniowa.doc

 

Wykaz kursów zawodowych z możliwością przystąpienia do egzaminu czeladniczego:

 

Betoniarz-Zbrojarz Betoniarz-ZbrojarzBlacharz samochodowy Blacharz samochodowyBlacharz BlacharzBrukarz BrukarzCieśla CieślaCukiernik CukiernikDekarz DekarzDrukarz DrukarzElektromechanik ElektromechanikElektryk ElektrykFlorysta FlorystaFotograf FotografFryzjer FryzjerGlazurnik GlazurnikIntroligator IntroligatorKamieniarz KamieniarzKominiarz KominiarzKosmetyczka KosmetyczkaKowal wyrobów zdobniczych Kowal wyrobów zdobniczychKrawiec KrawiecKucharz KucharzLakiernik samochodowy Lakiernik samochodowyLakiernik LakiernikMalarz-tapeciarz Malarz-tapeciarzMechanik pojazdów samochodowych Mechanik pojazdów samochodowychMonter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnychMonter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwieMonter-elektronik Monter-elektronikMurarz - tynkarz Murarz - tynkarzOperator obrabiarek skrawających Operator obrabiarek skrawającychOperator obrabiarek sterowanych numerycznie Operator obrabiarek sterowanych numeryczniePiekarz PiekarzPosadzkarz PosadzkarzRzeźnik-wędliniarz Rzeźnik-wędliniarzStolarz meblowy Stolarz meblowyStolarz StolarzŚlusarz ŚlusarzTapicer TapicerTechnolog robót wykończeniowych w budownictwie Technolog robót wykończeniowych w budownictwieWulkanizator WulkanizatorZłotnik-jubiler Złotnik-jubiler

Jeżeli są Państwo zainteresowani szkoleniem z zakresu, który nie został uwzględniony powyżej, prosimy o kontakt z Zespołem ds. Szkoleń, Projektów i Promocji.

 

Zgłoszenia chęci uczestnictwa w kursie można dokonać:

Facebook
Facebook