HomeAktualności DOFINANSOWANIE W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU POLSKI INKUBATOR RZEMIOSŁA 2021-2030...
Obrazek wyróżniający

DOFINANSOWANIE W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU POLSKI INKUBATOR RZEMIOSŁA 2021-2030

Informujemy, że udało nam się uzyskać dofinansowanie dla naszego projektu - "Rozwój i promocja kształcenia dualnego w rzemiośle przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą MSP", który będzie realizowany w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030. Program prowadzony jest przez NIW-CRSO (Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego), we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii.

Otrzymane środki są przeznaczone na realizację zadania nr 2, czyli rozwój i promocję kształcenia dualnego w rzemiośle, w latach 2022-2023.

Celem naszego projektu jest, przede wszystkim, rozwój oraz promocja kształcenia dualnego poprzez zorganizowanie wydarzeń, którym towarzyszyć będą konkursy dla dzieci i młodzieży. W ramach jego realizacji zostaną także stworzone specjalne materiały edukacyjne i promocyjne, tj. ulotki, wlepki, broszury oraz film, zachęcające młodych ludzi do podejmowania nauki w zawodach rzemieślniczych. Ponadto projekt zakłada również przeprowadzenie szkoleń dla mistrzów szkolących z zakresu pedagogiki, psychologii i aspektów prawnych zatrudniania młodocianych pracowników, a także szkoleń dla pracowników Izby oraz Cechów.

Powyższe działania promocyjne zwiększą świadomość związaną z zawodami rzemieślniczymi nie tylko wśród dzieci i młodzieży. Wpłyną pozytywnie także na ich rodziców oraz całą społeczność lokalną.

NIW_logoPL_poziom_CMYK-01-scaledpoland-g90bfa1b8c_1280godlo_polski.svg_